Nowa gra iFun4All ma wyjść na zero w tym roku

GSU
aktualizacja: 14-07-2017, 11:38

Producent gier rozpoczyna przygotowania do wejścia na główny rynek GPW iFun4All wprowadza na rynek swoją największa dotychczas produkcje – grę Serial Cleaner.

W piątek do graczy trafi wersja na XboxOne oraz komputery z systemami Windows, Mac OS i Linux. Spółka liczy, że jeszcze przed końcem roku przychody ze sprzedaży pokryją koszty poniesione na produkcję.

- Budżet produkcyjny wyniósł około 1,2 mln zł i spodziewamy się, że jeszcze przed końcem roku osiągniemy break even. Wydawca jest zadowolony z poziomu przedsprzedaży, ale musimy poczekać żeby zobaczyć jej wyniki. Myślę, że za dwa tygodnie będziemy wiedzieli na czym stoimy – mówi Michał Mielcarek, prezes iFun4all.

Poinformował, że umowa z wydawcą gry zakłada, że spółka otrzymuje procent od sprzedaży od samego początku, a nie jak to ma często miejsce dopiero po ty jak wartość sprzedaży pokryje koszty poniesione przez wydawcę. Umowa przewiduje, że przy przekraczaniu  kolejnych progów sprzedażowych, udział spółki w zyskach będzie rósł.

- Mamy zapisane, że przy bardzo dużej sprzedaży będziemy otrzymywać wyraźnie więcej od wydawcy – mówi prezes.

Choć obecna kapitalizacja jeszcze nie do końca na to pozwala, to iFun4All zaczyna powoli przygotowywać się do przejścia na rynek regulowany GPW.

- Żeby przejść na główny rynek potrzebujemy określonej kapitalizacji, jeszcze nam trochę brakuje. Dużo zależy od Serial Claner – jeśli będzie dobra może na pomóc podnieść wycenę. Nie wykluczam, że wówczas do zmiany parkietu mogłoby dość w przyszłym roku. Rozmawiamy z różnymi zagranicznymi inwestorami, którzy się nami interesują, ale nie wszyscy mogą inwestować na rynku nieregulowanym – mówi Michał Mielcarek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Nowa gra iFun4All ma wyjść na zero w tym roku