IG Metall: aby dalej zatrudniać Tesla musi oferować większe wynagrodzenia

Bloomberg, MD
opublikowano: 20-06-2022, 19:31
Obserwuj w MójPB:
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Związek zawodowy IG Metall twierdzi, że Tesla będzie musiała zaoferować większe wynagrodzenia, aby znaleźć więcej chętnych do pracy w fabryce pod Berlinem, informuje Bloomberg.

Birgit Dietze, szefowa regionalnego oddziału IG Metall twierdzi, że rekrutacja do fabryki Tesli nie postępuje w planowanym tempie.

- Wielu ludzi byłoby zainteresowanych przejściem do Tesli, ale ostatecznie nie decydują się, m.in. dlatego, bo u konkurencji mogą zarobić wyraźnie więcej na tym samym stanowisku – stwierdziła.

IG Metall powołuje się na doniesienia od pracowników fabryki w Gruenheide, skarżących się na nieadekwatne i nierówne wynagrodzenia. Związek zawodowy twierdzi, że Tesla płaci wykwalifikowanym pracownikom ok. 20 proc. mniej niż zarabiają tacy sami fachowcy zatrudnieni u konkurencji, gdzie IG Metall wynegocjował zbiorowe kontrakty płacowe.

Bloomberg przypomina, że Tesla chce zatrudnić w niemieckiej fabryce 12 tys. osób. W marcu spółka Elona Muska informowała, że ma ich już 3 tys. i planuje zatrudnienie kolejnych tysięcy w kolejnych miesiącach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane