Czytasz dzięki

"IHT": Gniew na ulicach Europy z powodu cen paliwa

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 13-09-2005, 10:29

Gdy kierowcy i rolnicy protestują na ulicach, europejscy przywódcy rozważają nowe odpowiedzi na ich rosnący gniew z powodu wysokich cen paliwa, począwszy od nacisków na firmy naftowe po rezygnację z planowanych podwyżek podatków - pisze we wtorek dziennik "International Herald Tribune".

Gdy kierowcy i rolnicy protestują na ulicach, europejscy przywódcy rozważają nowe odpowiedzi na ich rosnący gniew z powodu wysokich cen paliwa, począwszy od nacisków na firmy naftowe po rezygnację z planowanych podwyżek podatków - pisze we wtorek dziennik "International Herald Tribune".

    Protest kierowców ciężarówek i rolników w północnej Francji przypominał sceny blokowanych autostrad i marszów z kryzysu paliwowego sprzed pięciu lat. W Arras protest przyjął formę rowerowej procesji z traktorem ciągniętym przez konie na czele. "Protestujemy bez paliwa, bo jest za drogie" - cytuje IHT przedstawiciela związków rolniczych.

    Według dziennika, podobne akcje są planowane w tym tygodniu w Wielkiej Brytanii, Belgii i we Włoszech.

    "Analitycy twierdzą, że europejskie rządy niewiele mogą zrobić w sprawie obniżki cen paliwa, ponieważ ich budżety zależą w pewnym stopniu od wpływów z akcyzy" - pisze IHT.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane