II Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń — źródło idei

JAN GRZEGORZ PRĄDZYŃSKI
opublikowano: 07-05-2014, 00:00

Wyobraźmy sobie przez chwilę, że ubezpieczenia nie istnieją. Każda stłuczka jest pokrywana z kieszeni kierowców, za zalanie domu sąsiadowi płacimy sami, firmy zaś, zamiast inwestować, zawiązują gigantyczne rezerwy finansowe na wypadek różnego typu nieszczęśliwych zdarzeń.

Czy nadmierna ostrożność nie hamowałaby naszych działań? Czy działająca w takim trybie gospodarka mogłaby się prężnie rozwijać? Nie. Johann Wolfgang von Goethe powiedział: „kto nie idzie do przodu, ten się cofa”. Ubezpieczyciele stale idą do przodu, od setek lat mierząc się z różnymi wyzwaniami. Mieliśmy i kryzysy, i czasy prosperity, a branża stale dostosowywała swoją ofertę, aby sprostać wymaganiom rynku.

Kwestią, z którą również musimy się zmierzyć, jest poszukiwanie rozwiązań, które będą funkcjonować z powodzeniem w przyszłości. Tu trzeba kreatywności, zderzania poglądów oraz twórczej, często niełatwej dyskusji. Taką przestrzenią już po raz drugi będzie Kongres Polskiej Izby Ubezpieczeń.

W imieniu PIU mogę z dumą potwierdzić, że ubiegłoroczny Kongres stał się platformą właśnie do tego typu wizjonerskich dyskusji. Po roku możemy dziś powiedzieć, że wnioski z nich przyczyniły się do wypracowania rozwiązań, które funkcjonują lub będą funkcjonować na rzecz poprawy standardów na rynku.

Liczymy na to, że tegoroczny Kongres PIU będzie zarodkiem kolejnych idei, które z sukcesem wpłyną na doskonalenie się branży. Będzie to z pewnością możliwe dzięki obecności wielu znakomitych gości. W trakcie trwających dwa dni dyskusji swoje poglądy i przemyślenia przedstawią m.in. przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, Komisji Nadzoru Finansowego, eksperci zza granicy, akademicy związani z ekonomią i ubezpieczeniami oraz przedstawiciele rynku ubezpieczeniowego.

II Kongres PIU w Sopocie to najlepszy czas i miejsce na kolejne kroki, budujące pozycję sektora ubezpieczeniowego w Polsce i poszukiwanie idei wspierających jakość tego biznesu w Polsce w kolejnych latach.

JAN GRZEGORZ PRĄDZYŃSKI

prezes zarządu Polskiej Izby Ubezpieczeń

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: JAN GRZEGORZ PRĄDZYŃSKI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu