IIF: ponad 1 bln EUR strat przez chaotyczne bankructwo Grecji

MD, reuters.com
opublikowano: 06-03-2012, 10:04

Według szacunków Instytutu Międzynarodowych Finansów (IIF), niekontrolowane bankructwo Grecji mogłoby spowodować ponad 1 bln EUR strat, informuje na swojej stronie internetowej Reuters, który dotarł do poufnego raportu organizacji.

Eksperci IIF twierdzą, że niekontrolowane bankructwo Grecji mogłoby zmusić Włochy i Hiszpanię do szukania zewnętrznej pomocy wysokości ok. 350 mld EUR. Dalszej zewnętrznej pomocy, wielkości ok. 380 mld EUR w okresie pięciu lat potrzebowałyby również Irlandia i Portugalia. Autorzy raportu podkreślają, że trudno jest określić łączną kwotę strat, z jaką trzeba by się liczyć w przypadku niekontrolowanego bankructwa Grecji, „choć trudno nie dostrzec, że przekroczyłaby ona 1 bln EUR”.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg
None
None

IIF opowiedział się za podpisaniem do czwartku przez prywatnych wierzycieli Grecji porozumienia w sprawie redukcji długu tego kraju w drodze wymiany posiadanych przez nich obligacji na papiery nowej emisji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MD, reuters.com

Polecane