IKEA otworzy sklep na londyńskiej Oxford Street

opublikowano: 26-10-2021, 14:48

IKEA przejmuje od znajdującej się w stanie upadłości firmy Arcadia Group budynek przy londyńskiej ulicy handlowej Oxford Street, w którym przez wiele lat znajdował się flagowy sklep marki odzieżowej Topshop. Transakcja opiewa na 378 mln GBP.

Budynek przy 214 Oxford Street w Londynie
Budynek przy 214 Oxford Street w Londynie
Fot. Jason Alden/Bloomberg

“Decyzja o zakupie budynku potwierdza naszą wiarę w przyszłość londyńskiego rynku nieruchomości” - powiedział Krister Mattsson, dyrektor zarządzający Ingka Investments, spółki zależnej IKEA odpowiedzialnej za nieruchomości przeznaczone pod budowę sklepów.

Budynek przy 214 Oxford Street , który kupiła IKEA, ma siedem kondygnacji. Na trzech z nich do 2023 roku powstanie nowy salon sprzedaży. Sklep ma przyciągnąć klientów, którzy nie chcą dojeżdżać do wielkopowierzchniowych hal na obrzeżach miasta i stawiają na zakupy w pobliżu swoich domów.

W 2019 roku szwedzka sieć zdecydowała się na otwarcie sklepu w podobnym formacie w centrum Paryża. Intensywnie poszukuje także lokali w popularnych dzielnicach Berlina, Rzymu i Mediolanu.

W gmachu przy 214 Oxford Street przez wiele lat działał flagowy sklep sieci Top Shop, która do niedawna należała do upadłej spółki Arcadia Group. W lutym 2021 roku tę i kilka innych modowych marek sprzedano odzieżowej platformie e-commerce Asos.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane