IKEA z LEGO łączą siły "dla zabawy"

WST
opublikowano: 11-06-2018, 13:29
aktualizacja: 11-06-2018, 13:33

Dwa znane skandynawskie koncerny, meblarski gigant ze Szwecji, IKEA oraz czołowy światowy producent zabawek, duńskie LEGO nawiązały współpracę, której celem jest – jak podano w oficjalnym komunikacie – poszerzenie możliwości zabawy i zachęcenie do niej.

Obie firmy podkreślają, że zależy im przede wszystkim na zaoferowaniu dzieciom, a także dorosłym większych możliwości rozwoju poprzez zabawę wprowadzając ją w czynności życia codziennego. 

Chcemy przede wszystkim w twórczy, humanistyczny i wesoły sposób zmienić postrzeganie zabawy, odchodząc od myślenia, że jest to coś, co wprowadza bałagan. Wierzymy, że zabawa sprawia, iż dom i świat stają się lepszym miejscem do życia - mówi Fredrika Inger, Business Area Manager for Children’s IKEA w Szwecji.

W badaniu IKEA Play Report, IKEA spytała dzieci czego pragną. 47 proc. odpowiedziało, że chce więcej czasu spędzać na zabawie z rodzicem. Jednocześnie 90 proc. ankietowanych rodziców, uznało, że zabawa jest ważna, jako że jest kluczowa dla dobrego samopoczucia i szczęścia. W badaniu przeprowadzonym z kolei przez Grupę LEGO, aż 95 proc. rodziców stwierdziło, że zabawa jest istotna dla rozwoju ich dzieci, a klocki  LEGO pomagają rozwijać kreatywność. 

Tak więc, wychodząc naprzeciw temu zapotrzebowaniu współpraca obu firm ma na celu zwiększenie możliwości dobrej zabawy, a pierwszym krokiem jest uczynienie domu jako miejsca bardziej funkcjonalnego i przyjaznego zabawie.

Na razie nie ujawniono szczegółów projektu. W komunikacie napisano jedynie, że, już w najbliższych latach klienci sklepów IKEA zobaczą pierwsze efekty współpracy z Grupą LEGO.

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu