Ile GetBack jest winien Idea Bankowi

opublikowano: 26-04-2018, 17:55
aktualizacja: 26-04-2018, 17:58

Bank przemówił w sprawie należności od windykatora. Bezpośrednio – 14,3 mln zł, pośrednio – 73,2 mln zł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat Getbacku? Zapisz się na nasz darmowy newsletter>

Wczoraj Idea Bank wydała komunikat, że sytuacja spółki nie uzasadnia spadku kursu akcji  który od początku roku obsunął się ponad 60 proc. Dzisiaj w krótkim tekście napisaliśmy w „Pulsie Biznesu”, że zamiast słać uspokajające komunikaty, bank powinien ujawnić jak mocno jest zaangażowany w sprawy GetBacku. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać.

„W nawiązaniu do doniesień medialnych, Idea Bank informuje, że na 26 kwietnia 2018 r. stan należności Grupy Kapitałowej Idea Banku od spółki GetBack SA wynosi 14,3 mln zł, w tym są to obligacje o wartości 8,3 mln zł i należności handlowe na kwotę 6 mln zł. Należności od GetBack stanowią 0,06 proc. sumy bilansowej Grupy Idea Banku wynoszącej na koniec 2017 r. 24 mld zł. Dodatkowo GetBack jest właścicielem certyfikatów funduszy inwestycyjnych, w portfelach których znajdują się wierzytelności sprzedane przez Idea Bank w 2016 r. Wartość należności Idea Banku od tych funduszy wynosi 73,2 mln zł. Obecnie należności Idea Banku od funduszy z tego tytułu są regulowane terminowo” – napisał bank w komunikacie rozesłanym późnym popołudniem w czwartek.

Najważniejsze informacje o problemach GetBacku znajdziesz TUTAJ >>>

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Eugeniusz Twaróg

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy