Ile innowacji w twoim biznesie

MBE
27-10-2011, 00:00

Mali przedsiębiorcy mogą skorzystać z bezpłatnych audytów oceniających innowacyjność firmy.

Przedsiębiorco! Chcesz wiedzieć, czy twoja firma jest innowacyjna? Zgłoś się do projektu „Audyt poziomu kreatywności i absorpcji innowacji w przedsiębiorstwach”. Realizują go: Technopark Gliwice i Poznański Park Naukowo- Technologiczny.

Projekt ruszył kilka miesięcy temu, a zakończy się w 2013 r. Mogą wziąć w nim udział mikro-, mali i średni przedsiębiorcy, którzy w ostatnich trzech latach wprowadzili innowacje technologiczne, procesowe lub produktowe w skali krajowej, europejskiej lub światowej.

W sumie z audytów będzie mogło skorzystać ponad 320 przedsiębiorców. Usługa jest bezpłatna, ma formę pomocy de minimis. Audyt ma pomóc przedsiębiorcom ocenić aktualny poziom innowacyjności firmy i wskazać problemy, które należy rozwiązać, by uzyskać przewagę konkurencyjną. Polega na przeprowadzeniu wywiadu z zarządem oraz menedżerami.

— Po rozmowach z kadrą zarządzającą sporządzany jest raport, w którym oprócz diagnozy pokazujemy kierunki działania oraz propozycje rozwiązań, mających poprawić funkcjonowanie firmy — tłumaczy Wojciech Grzyb, koordynator projektu. Dodatkowo 48 przedsiębiorstw po zakończeniu audytu będzie mogło wziąć udział w sesjach doradczych, które mają pomóc firmom w rozwiązywaniu konkretnych problemów. Więcej szczegółów oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie: www. audytinnowacji.pl.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MBE

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Ile innowacji w twoim biznesie