Ile potrzeba w USA, by nazwać się bogatym

ONO, Wall Street Journal
opublikowano: 15-01-2008, 14:13

Fed opublikował raport o bogactwie Amerykanów. Okazuje się, że definicja bogactwa, którą posługuje się bank centralny mija się z oceną samych zamożnych obywateli USA.

Rezerwa Federalna uważa, że osoba bogata to ta, która mieści się w 5 proc. najbogatszych ludzi w USA. Według ostatnich danych, wystarczy do tego 1,4 mln USD (3,4 mln zł) majątku netto (po odliczeniu długów).

Odmiennego zdania są sami Amerykanie. Ośrodek Spectrem Group zapytał tych z inwestycjami przekraczającymi 500 tys. USD, ile trzeba, by nazwać się bogatym. 45 proc. ankietowanych odpowiedziało, że co najmniej 5 mln USD, 25 proc. uznało, że ponad 25 mln USD, a 8 proc., że 100 mln USD. Tylko 22 proc. uznało, że wystarczy 1 mln USD.

Inne badania pokazują, że ludzie na pytanie, ile trzeba, by być bogatym, odpowiadają, że dwukrotnie więcej niż sami posiadają. Ach ci zachłanni Amerykanie…

A jak jest w Polsce? Okazuje się, że mamy dość wysokie oczekiwania od bogactwa. Z 1100 internautów, którzy odpowiedzieli w sondzie pb.pl, aż 34 proc. stwierdziło, że bogaty to osoba z 5 mln zł majątku. 30 proc. postawiło na co najmniej 1 mln zł, 25 proc. na 10 mln zł, a tylko 11 proc. na 0,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ONO, Wall Street Journal

Polecane