Ile zarabia kumpel Putina

Łukasz Ostruszka
opublikowano: 21-03-2013, 00:00

Arkady Rotenberg, który jest przyjacielem Władimira Putina z dzieciństwa i jego byłym partnerem w judo, już zbiera kontrakty związane z przyszłorocznymi igrzyskami w Soczi.

Szykują się najdroższe igrzyska w historii. Jednym z beneficjentów będzie kolega prezydenta Rosji. Arkady Rotenberg, który jest przyjacielem Władimira Putina z dzieciństwa i jego byłym partnerem w judo, już zbiera kontrakty związane z przyszłorocznymi igrzyskami w Soczi.

Jego firmy zdobyły już 21 kontraktów o wartości 7,4 mld USD. To więcej, niż wynosił cały budżet zimowych igrzysk w Vancouver, a zaledwie 15 proc. całego budżetu imprezy w Soczi. Kontrakty obejmują m.in. udziały w budowie siatki transportowej z Soczi do ośrodków narciarskich, budowę autostrady i centrum dla mediów.

— Jest to monumentalne marnotrawienie publicznych pieniędzy. W przypadku Soczi mamy do czynienia z sytuacją, w której niewielka grupa osób na górze ma kontrolę nad zasobami, a jednocześnie nie ponosi żadnej odpowiedzialności — podkreśla prof. Stefan Szymanski z University of Michigan.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Łukasz Ostruszka

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu