Ilu Amerykanów nie boi się grać na giełdzie?

ŁO, "Reuters"
opublikowano: 19-02-2010, 11:26

Zaledwie 2 na 10 Amerykanów jest przekonanych, że mają zdolność do inwestowania pieniędzy na giełdzie – wynika z  sondażu firmy AXA opublikowanego na stronie internetowej agencji „Reuters”.

Ankietę przeprowadzono wśród grupy Amerykanów w wieku od 25 do 70 lat. Mimo druzgocąco niskiej wiary w swoje zdolności inwestowania, 60 proc. Amerykanów ciągle uważa, że akcje są ważną częścią finansowego portfolio.


Spadek wiary w możliwość inwestowania pieniędzy na giełdzie to efekt poważnego ciosu, jaki Amerykanie przyjęli na siebie w trakcie kryzysu rozpoczętego w 2008 roku. Inwestorzy mali i duzi stracili wtedy mnóstwo pieniędzy na giełdzie.


Według szacunków inwestorzy wyciągnęli z giełdy w ciągu dwóch lat (2008 i 2009) około 242,7 mld USD. W tym samym czasie szukali jednocześnie bezpieczniejszych miejsc do inwestowania. Poza giełdą ulokowano 401,7 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, "Reuters"

Polecane