Imagine Cup: Do Nowego Jorku pojedzie CodeRaiders z Politechniki Łódzkiej

KA
opublikowano: 11-05-2011, 00:00

Imagine Cup to największy na świecie konkurs technologiczny dla studentów. Pomysł turnieju, w którym młodzi pasjonaci technologii będą rywalizowali i uczyli się przekształcać swoje pomysły w produkty rynkowe, powstał w 2003 r. wśród amerykańskich studentów. Światowy finał Microsoft Imagine Cup co roku odbywa się w innym kraju. Przez 10 lat konkurs stał się nie tylko największym turniejem informatycznym dla studentów, ale także miejscem światowych premier technologicznych, tworzonych przez młodych informatyków, programistów, grafików i projektantów interfejsu — specjalistów od komunikacji wizualnej.

Krajowy finał Imagine Cup w Polsce (19-20 kwietnia) zorganizował po raz czwarty Microsft we współpracy z Instytutem Wzornictwa Przemysłowego (IWP), który był gospodarzem drugiego dnia konkursu i finałowej gali. W prestiżowej kategorii Projektowanie Oprogramowania patronat honorowy sprawowało Ministerstwo Gospodarki. Wygrał zespół CodeRaiders, prezentujący projekt Life Circle +. Drużyna z Politechniki Łódzkiej będzie reprezentowała Polskę podczas światowego finału 8-13 lipca w Nowym Jorku (pod honorowym patronatem Michelle Obamy). Michał Orzełek, członek zwycięskiego zespołu, otrzymał wyróżnienie prezes IWP Beaty Bochińskiej dla najlepszego projektanta interfejsu. Wręczono też nagrody w kategoriach Polish Windows Phone 7 Award, Polish Internet Explorer 9 Award i Polish Windows Azure Award. Imagine Cup to swoisty inkubator innowacyjności i przedsiębiorczości. Coraz ważniejsza jest w nim ocena biznesowego aspektu projektu i jego dostosowanie do potrzeb użytkowników jako końcowych odbiorców e-usług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy