Immoeast rozgrzał inwestorów

ANP
opublikowano: 11-07-2007, 00:00

Na wtorkowej sesji kurs spółki szedł w górę po tym, jak potwierdziła bardzo dobre wyniki. Analitycy spodziewają się kolejnych wzrostów.

Na wtorkowej sesji kurs spółki szedł w górę po tym, jak potwierdziła bardzo dobre wyniki. Analitycy spodziewają się kolejnych wzrostów.

Immoeast, austriacki gigant nieruchomościowy inwestujący w Europie Środkowej i Wschodniej, zanotował w roku obrotowym 2006/07 lepsze wyniki od oczekiwań. Przychody wzrosły o 141,1 proc. — z 80 mln EUR do 192,9 mln EUR.

— Zysk operacyjny był o blisko 80 proc. wyższy od oczekiwań, a zysk brutto nawet dwa razy wyższy — dodaje Christian Thornton, członek zarządu odpowiedzialny za finanse.

Przeciętna wysokość zysku operacyjnego prognozowanego przez banki inwestycyjne wynosiła 320 mln EUR. Tymczasem wskaźnik ten wzrósł o 246,4 proc., do 541,3 mln EUR, a zysk brutto zwiększył się o 252,8 proc., do 645,5 mln EUR. Czysty zarobek przypadający na akcję wzrósł o 0,26 do 1,02 EUR.

— Pomogło nam zwiększone zaangażowanie w działalność deweloperską, przypisanie większego znaczenia obiektom przeznaczonym do handlu detalicznego oraz inwestycje w Europie Południowej i Wschodniej — mówi prezes Karl Petrikovics.

— To lepsze wyniki niż wstępnie opublikowane przez spółkę dwa tygodnie temu. Zyski wynikają z przeszacowania inwestycji, których liczba bardzo szybko się powiększa. Można spodziewać się, że będzie tak też w kolejnych kwartałach — mówi Kacper Żak z DI BRE Banku.

Obecnie Immoeast ma 385 obiektów, których wartość rynkowa wynosi 9,02 mld EUR.

Inwestorzy pozytywnie zareagowali na poranny komunikat spółki. Jej kurs szedł w górę na wtorkowej sesji. Na zamknięciu za jedną akcję płacono 39,01 zł, o 2,7 proc. więcej niż w poniedziałek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu