Immofinanz sprzedaje aktywa za 0,5 mld EUR

ISBNews
opublikowano: 02-11-2015, 09:10

Immofinanz podpisał z firmą Blackstone umowę dotyczącą sprzedaży całego swojego portfela logistycznego za wstępnie ok. 536 mln euro, pomniejszone o ok. 28 mln euro tj. koszty budowy trzech nieruchomości, podała spółka.

Finalizacja transakcji oczekiwana jest na I kw. 2016 r..

Transakcja obejmuje łącznie wszystkie tj. 36 obiektów logistycznych z ok. 1 mln m2 powierzchni do wynajęcia, które znajdują się w większości w Niemczech (24 nieruchomości), jak również na Węgrzech (5), w Rumunii (3), Polsce (2), na Słowacji (1) i Rosji (1). Blackstone nabędzie również trzy projekty logistyczne będące aktualnie w budowie z ok. 65 tys. m2, w Hamburgu i dwóch rumuńskich miastach, tj. Bukareszcie i Ploiesti, które zostaną doprowadzone do otwarcia przez Immofinanz, a także rezerwy gruntów. Blackstone zintegruje wszystkie te aktywa w ramach swojej europejskiej platformy logistycznej Logicor.

"Zgodnie z tym, co zapowiedzieliśmy prawie trzy miesiące temu, sprzedaż części logistycznej stanowi ważny krok w celu dalszego uproszczenia i optymalizacji struktury naszego portfela i pozwoli nam skupić się na naszych podstawowych kompetencjach w sektorze nieruchomości handlowych i biurowych. Płynne środki finansowe uzyskane dzięki tej transakcji zostaną zainwestowane w rozbudowę naszego niemieckiego portfela, który wzrośnie do prawie 200 tys. m2 powierzchni najmu, tj. do ok. 40 mln euro przychodów z najmu rocznie w połowie 2018 roku z uwzględnieniem aktualnie prowadzonych projektów deweloperskich" - powiedział prezes Oliver Schumy, cytowany w komunikacie.

Wartość sprzedaży w przybliżeniu reprezentuje łączną wartość bilansową na dzień 31 lipca 2015 roku i potwierdza przeszacowanie nieruchomości, które nastąpiło w ciągu roku obrotowego 2014/15. Ostateczna cena nabycia zostanie ustalona na podstawie sprawozdań finansowych sporządzonych na dzień zamknięcia transakcji, podano również.

 

"Sprzedaż portfela logistycznego podlega warunkom typowym dla tego rodzaju transakcji, takim jak np. zgoda władz antymonopolowych. Oczekuje się, że jej zamknięcie odbędzie się w pierwszym kwartale roku kalendarzowego 2016" - podsumowano w komunikacie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Immofinanz sprzedaje aktywa za 0,5 mld EUR