Impact Automotive rusza z produkcją aut elektrycznych

PAP
23-06-2009, 07:59

Blisko sto stacji do ładowania samochodów elektrycznych stanie w stolicy. A w Pruszkowie w wakacje ruszy produkcja ekologicznych aut, dowiedziało się "Życie Warszawy".

To ostatni moment na budowę infrastruktury do ładowania samochodów na prąd, twierdzi Wojciech Drzewiecki z Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. - Za kilka lat wszystkie wielkie koncerny będą miały w swojej ofercie auta o napędzie elektrycznym. Największe europejskie stolice już się przygotowują.

By nie zostać w tyle, Warszawa przymierza się do uruchomienia sieci punktów ładowania ekosamochodów. Kierowca będzie mógł w nich naładować akumulator w ciągu 10 minut, by na pełnych bateriach przejechać ok. 100 km. Zapłaci za to... ok. 3 zł.

Fabryka Impact Automotive Technologies w Pruszkowie już za kilka tygodni rozpocznie seryjną produkcję SAM-ów, czyli dwuosobowych aut elektrycznych. Szacunki mówią, że w 2012 r. auta na prąd będą stanowiły ponad 10 proc. światowej produkcji.(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Impact Automotive rusza z produkcją aut elektrycznych