Impel będzie sprzątał Pałac Kultury i Nauki w Warszawie

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 05-01-2006, 15:45

Wrocławski Impel Cleaning, firma z branży usług porządkowo-czystościowych, zajmie się utrzymaniem czystości w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kontrakt został podpisany na trzy lata, a jego wartość opiewa na 81 tys. zł.

Wrocławski Impel Cleaning, firma z branży usług porządkowo-czystościowych, zajmie się utrzymaniem czystości w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Kontrakt został podpisany na trzy lata, a jego wartość opiewa na 81 tys. zł.

"Pałac Kultury i Nauki w Warszawie to budynek szczególny - symbol stolicy i obowiązkowy punkt zwiedzania dla wszystkich turystów. Impel zadba o czystość w PKiN od parteru aż po dwudzieste siódme piętro. Będziemy świadczyć nasze usługi w salach wystawowych, koncertowych i konferencyjnych oraz w Sali Kongresowej. Łączna powierzchnia sprzątanych podłóg to prawie 50 tys. metrów kw. Umowa przewiduje również obsługę zleceń w niestandardowych godzinach, podczas wystaw, koncertów i sympozjów" - mówił Bogdan Dzik, prezes Impel Cleaning.

Umowa obowiązuje do 31 października 2008 r. i obejmuje stałe sprzątanie ponad 30 tys. m kw. PKiN oraz ponad 16 tys. m kw. na specjalne zlecenia. Zakres usługi obejmuje również odkurzanie rzeźb, gablot, tablic informacyjnych czy mycie luster. Utrzymaniem czystości w PKiN zajmie się 37 pracowników Impela. Prace porządkowe będą wykonywane na bieżąco w ciągu dnia przez 7 dni w tygodniu.

Grupa Impel specjalizuje się w usługach realizowanych jako firma zewnętrzna (outsourcingowa) dla przedsiębiorstw, obsługuje ok. 3 tysiące klientów. Istotą jej działalności jest przejmowanie od klientów zadań nie związanych bezpośrednio z ich główną działalnością. Dzięki wsparciu firmy zewnętrznej, podmioty mogą się skoncentrować na aktywności stanowiącej podstawę ich biznesu. Firma zajmuje się m.in. usługami ochroniarskimi, sprzątaniem, usługami pralniczymi oraz cateringiem.

Impel SA jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane