Impel obiecuje przejęcia

ANP
16-11-2010, 00:00

Spółka, która pokazała dobre wyniki kwartalne, namierzyła cele akwizycji. Jedną sfinalizuje w tym roku.

Spółka, która pokazała dobre wyniki kwartalne, namierzyła cele akwizycji. Jedną sfinalizuje w tym roku.

Na poniedziałkowej sesji kurs akcji Impela, specjalizującego się głównie w usługach porządkowych, ochrony i obsłudze nieruchomości, rósł o kilka procent i ostatecznie zakończył notowania na 6,9-procentowym plusie. To efekt publikacji kwartalnych wyników.

— Pod względem przychodów trzeci kwartał był najlepszym kwartałem w tym roku i to pomimo renegocjacji cen z klientami, którzy oczekują tańszych usług. Nie tylko rośnie nam sprzedaż, ale udaje się też poprawić rentowność operacyjną — mówi Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impela.

Po dziewięciu miesiącach roku wyniosła ona 8,2 proc. wobec 7,7 proc. w tym samym okresie w 2009 r.

Tylko w trzecim kwartale przychody giełdowej spółki wzrosły do 275,9 mln zł (o 5,5 proc. więcej niż przed rokiem), a zysk netto do 16,7 mln zł (o 40 proc.). Natomiast od początku roku Impel ma na czysto 38,52 mln zł. Rok temu zysk netto wynosił 33,5 mln zł. Po dziewięciu miesiącach przychody grupy sięgnęły 809,5 mln zł, wobec 767,72 mln zł rok wcześniej.

Zarząd spółki myśli o akwizycjach. Jeszcze w tym kwartale ma być sfinalizowane przejęcie firmy działającej w usługach porządkowych, o przychodach rocznych sięgających 12 mln zł.

— W przyszłym roku na kolejne przejęcia chcemy wydać kilkanaście milionów złotych z własnych pieniędzy. Rozmawiamy z krajowymi podmiotami ze wszystkich segmentów naszej działalności. Jeśli trafi się większa okazja, nie wykluczamy emisji akcji —wyjaśnia wiceprezes Impela.

I dodaje:

— Chcemy utrzymać pozycję lidera, czyli być największą firmą w tych branżach, w których działamy. Dziś jesteśmy numerem jeden w zarządzaniu nieruchomościami i w usługach porządkowych. W branży ochroniarskiej znajdujemy się w pierwszej czwórce — dodaje Wojciech Rembikowski.

W tym ostatnim segmencie konkurencja jest bardzo mocna. Pierwsze skrzypce grają w niej Solid i Konsalnet.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Impel obiecuje przejęcia