Impel poprawia wyniki finansowe i szykuje w tym roku akwizycję

ANP
opublikowano: 28-08-2009, 00:00

Akcje drożały po publikacji półrocznych wyników. W planach grupy jest akwizycja.

Akcje drożały po publikacji półrocznych wyników. W planach grupy jest akwizycja.

Impel, oferujący m.in. usługi porządkowe, kateringowe i ochrony, miał po pierwszym półroczu 2009 15,51 mln zł zysku netto (wzrost o 255 proc. r/r/). Przychody zwiększyły się o 3,4 proc. — do 506,13 mln zł. Po opublikowaniu raportu kurs Impela rósł. Maksymalnie za akcje płacono 18,63 zł, a na zamknięciu 18,53 zł.

— Przez ostatnie lata pokazywaliśmy dwucyfrową dynamikę wzrostu przychodów. Teraz jest mniejsza. To skutek recesji oraz rezygnacji z części nierentownych kontraktów — tłumaczy Wojciech Rembikowski, wiceprezes Impela.

Wiodącymi produktami w grupie były obsługa nieruchomości (226,11 mln zł przychodów po półroczu) i ochrona (201,43 mln zł).

— Nastawiamy się na utrzymanie pozycji rynkowej i rentowności. W ochronie mamy 5-6 proc. krajowego rynku. Rok 2010 może być nieco trudniejszy. Na koszty dość istotnie wpłynie wdrażany przez nas zintegrowany system informatyczny. System zacznie się amortyzować w 2010 r., ale większą efektywność przyniesie w kolejnych trzech latach — dodaje Wojciech Rembikowski.

System będzie kosztował kilkadziesiąt milionów złotych. Wiceprezes potwierdził, że w 2009 r. spółka zakłada przychody na poziomie 1 mld zł. Impel nie publikował prognoz.

W planach Impel ma akwizycję grupy spółek o łącznych przychodach około 50 mln zł. To firmy z branży obsługi nieruchomości.

— Rozmawiamy z tą grupą. To spółka matka i jej dwa podmioty zależne. Liczymy, że do przejęcia dojdzie jeszcze w tym półroczu. Sfinansujemy je z pieniędzy własnych — mówi Danuta Czajka, wiceprezes ds. rozwoju grupy Impel.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu