Impexmetal chce się połączyć z AKI

Kamil Zatoński
opublikowano: 21-02-2008, 09:42

Potwierdziły się doniesienia „PB” sprzed tygodnia: giełdowy Impexmetal połączy się ze swoją najlepszą spółką zależną – Hutą Aluminium Konin.

Wniosek zarządu został już zaakceptowany przez radę nadzorczą giełdowej firmy. W uzasadnieniu zamiaru połączenia napisano, że operacja ta pozwoli uprościć strukturę grupy kapitałowej, co przełoży się na wzrost efektywności zarządzania organizmem. Chodzi m.in. o uzyskanie oszczędności z tytułu zmniejszenia wydatków administracyjnych, restrukturyzację zadłużenia i racjonalizację wewnątrzgrupowych przepływów pieniężnych i lepsze wykorzystanie majątku i potencjały ludzkiego połączonych podmiotów.

Tydzień temu „PB” spekulował, że wchłonięcie AKI przez Impexmetal to kolejny krok na drodze do sprzedaży spółki inwestorowi strategicznemu. Chodzi o takie ułożenie struktury grupy kapitałowej, by przyszły inwestor przejął grupę z całym dobrodziejstwem inwentarza, a więc także ze słabszymi jego elementami, jak np. Hutmen.

Inwestorzy dobrze przyjęli zamiary zarządu Impexmetalu: kurs spółki rośnie o ponad 3 proc. Hutmen zyskuje 2,3 proc.


 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane