Impexmetal rośnie przed fuzją

Piotr Wiśniewski
20-02-2006, 00:00

Nie wiadomo jeszcze, jak będzie się nazywała jedna z największych polskich grup przemysłowych. Raczej nie Impexmetal, ale być może też nie Boryszew. Już dziś obie spółki mają jeden zarząd. Pierwszoplanową kwestią zaraz po połączeniu będzie restrukturyzacja.

Choć formalne połączenie jeszcze nie nastąpiło, to właśnie nadzieje na atrakcyjny parytet wymiany akcji wywołały wzrost kursu Impex- metalu w ostatnich tygodniach. W ubiegłym tygodniu notowania docierały nawet do 153 zł. Teraz przyszedł czas na wyhamowanie. Jakakolwiek będzie propozycja wymiany akcji, pierwszy rok funkcjonowania nowego podmiotu będzie trudny. Zwykle wiąże się to z wyższymi kosztami, dlatego pełnego efektu działania połączonych podmiotów należy się spodziewać w dłuższej perspektywie. Wszelkie szacunki przyszłych wyników też byłyby obecnie obarczone zbyt dużym błędem. Dlatego wydaje się celowe przyjęcie odpowiedniego dyskonta przy wycenie spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Piotr Wiśniewski

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Impexmetal rośnie przed fuzją