Impexmetal szykuje się do megatransakcji

  • DI
opublikowano: 25-01-2018, 22:00

Boryszew zażądał zwołania walnego zgromadzenia

Największy akcjonariusz Impexmetalu, czyli kontrolowany przez Romana Karkosika Boryszew, zażądał zwołania walnego zgromadzenia z porządkiem obrad wskazującym na przygotowania do megatransakcji. Dwa tygodnie temu informowaliśmy, że częścią aktywów przemysłowej grupy zainteresowany jest Advent International, jeden z największych na świecie funduszy private equity.

Za fabryki związane z przemysłem motoryzacyjnym (czyli część Boryszewa) oraz hutę aluminium w Koninie (część Impexmetalu) chce zapłacić 2,5 mld zł. Podczas zwołanego na 19 lutego walnego akcjonariusze mają przegłosować m.in. uchwałę o wniesieniu do spółki zakładu Aluminium Konin. W takiej sytuacji inwestorzy powinni spodziewać się kolejnego walnego zgromadzenia — tym razem Boryszewa.

Operacja oznacza, że pod skrzydła inwestora trafi około połowy z 15 tys. zatrudnionych w grupie pracowników i majątek rozsiany na czterech kontynentach i wypracowujący 40 proc. zysków.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu