Impuls do zakupów przyszedł zza Atlantyku

Tadeusz Stasiuk
opublikowano: 23-03-2007, 00:00

Po silnych środowych wzrostach w USA i porannych w Azji również europejscy inwestorzy poddali się w czwartek fali entuzjazmu. To skutek słów szefa amerykańskiego Fed, z których wynika szansa na poluzowanie polityki monetarnej za Atlantykiem. Dopiero słabsze otwarcie handlu za oceanem zmniejszyło zapał kupujących.

Stabilne fundamenty największej gospodarki świata zachęciły do kupowania spó- łek mocno zaangażowanych na amerykańskim rynku. Na wartości zyskiwały papiery koncernu motoryzacyjnego DaimlerChrysler i szwajcarskiego banku UBS.

Inwestorzy nie zapomnieli o firmach, które mogą stać się celem przejęcia. Ponad 15 proc. zyskiwał kurs Eiffage, trzeciej co do wielkości spółki budowlanej we Francji. To wynik spekulacji, że hiszpański Sacyr Vallehermoso może być nią zainteresowany. Podobne oczekiwania doprowadziły do kolejnej zwyżki ceny papierów Valeo, potentata branży części samochodowych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu