In-Stat: oprogramowanie do kodowania dźwięku i obrazu w 2005 r. było warte 496 mln USD

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 18-09-2006, 16:17

Oprogramowanie do cyfrowego kodowania dźwięku i obrazu w 2005 roku miało wartość 496 mln USD. Był to jeden największych rynków narzędzi informatycznych - stwierdza raport firmy analitycznej In-Stat.

Oprogramowanie do cyfrowego kodowania dźwięku i obrazu w 2005 roku miało wartość 496 mln USD. Był to jeden największych rynków narzędzi informatycznych - stwierdza raport firmy analitycznej In-Stat.

Rozwiązania do cyfrowego kodowania dźwięku decydują o istnieniu cyfrowego radia i telewizji w Internecie, wspomagają tworzenie multimediów oraz gier. Według In-Stat, rynek ten w 2010 roku będzie miał wartość 555 mln USD.

Ostatnio rynek oprogramowania do cyfrowego kodowania dźwięku i obrazu przeżywa poważną zmianę, polegająca na przechodzeniu z innych standardów na standard kodowania MPEG-4/avc10. Jest to związane z upowszechnianiem się rozwiązań "telewizji w komórce" oraz innych urządzeniach przenośnych. Standard ten pozwala na zmniejszenie wielkości poszczególnych plików w transmisji i jednocześnie na zachowanie jakości obrazu i dźwięku.

Do 2010 roku standard ten będą stosować wszystkie platformy telewizyjne prowadzone przez operatorów telekomunikacyjnych, używające m.in. zaawansowanych komórek, tzw. smartfonów, palmtopów i zintegrowanych urządzeń mobilnych. MPEG-4/avc10 będzie także używany przez wszystkie telewizje internetowe.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / In-Stat: oprogramowanie do kodowania dźwięku i obrazu w 2005 r. było warte 496 mln USD