Inbook liczy na 1,5 mln zł z emisji akcji

PAP
04-09-2008, 20:35

Inbook, spółka handlująca w internecie, która planuje wkrótce zadebiutować na NewConnect, zamierza pozyskać z nowej emisji akcji 1,5 mln zł - poinformował Mariusz Dąbrowski, prezes spółki na  czwartkowej konferencji prasowej.

"Planujemy pozyskać 1,5 mln zł, środki te zostaną przeznaczone na rozwój infrastruktury logistycznej i technicznej" - powiedział Dąbrowski.

Jak dodał Jakub Dębski, wiceprezes Inbook, będą to inwestycje głównie w infrastrukturę logistyczną związaną z realizacją zamówień.

Liczą oni, że debiut na rynku NewConnect nastąpi w pierwszej połowie października. Obecnie prowadzone są negocjacje z inwestorami w ramach oferty prywatnej.

"Na rynku NC będzie notowany mniejszościowy pakiet, ale szczegółów w tym momencie nie możemy zdradzić" - powiedział Piotr Białowąs z Inwest Consulting, autoryzowanego doradcy Inbook.

Na koniec 2008 roku spółka prognozuje przychody na poziomie 4,5 mln zł, a zysk netto 0,2 mln zł. W 2010 roku Inbook planuje osiągnąć przychody 9 mln zł, a zysk netto 1 mln zł. Jak podkreśla Dąbrowski są to szacunki bardzo ostrożne.

W 2007 roku firma wypracowała 0,1 mln zysku, przy przychodach 3,1 mln zł.

Z informacji spółki wynika, że rynek handlu internetowego w 2007 roku wzrósł o 62 procent osiągając wartość 8,1 mld zł. Jak szacuje zarząd, w kolejnych latach dynamika rynku ma być jeszcze większa.

"W 2009 roku planujemy przejąć firmy z branży internetowej, prowadzimy już rozmowy, ale jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach" - powiedział Dębski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Inbook liczy na 1,5 mln zł z emisji akcji