Indata Software spodziewa się pozyskania ok. 40 mln zł z oferty publicznej

ISBNews
opublikowano: 29-10-2014, 13:09

Celem oferty publicznej Grupy Indata Software jest pozyskanie środków finansowych w wysokości ok. 40 mln zł na kolejne działania akwizycyjne, ekspansję zagraniczną oraz rozszerzenie zasobów i kompetencji, podała spółka.

Spółka złożyła już prospekt emisyjny w KNF. Jak informował wcześniej agencję ISBnews prezes Grzegorz Czapla, Indata planuje przeprowadzenie oferty publicznej i przejście na rynek główny GPW jeszcze w tym roku. Obecnie Indata Software jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

Rolę oferującego w ofercie publicznej pełni Dom Maklerski mBanku, natomiast doradcą prawnym jest kancelaria Daniłowicz Jurcewicz Biedecki i Wspólnicy. Audytorem Spółki jest PKF Consult.

"Bieżący rok jest pod wieloma względami przełomowy pod względem budowania Grupy Indata. W I półroczu przeprowadziliśmy trzy akwizycje, które znacząco wzmocniły naszą pozycję na rynku internetowych rozwiązań informatycznych i których pierwsze pozytywne efekty widoczne już były w wynikach finansowych za I półrocze tego roku. W ostatnich miesiącach podpisaliśmy natomiast listy intencyjne, dotyczące przejęć, z siedmioma kolejnymi spółkami, w których obecnie prowadzimy proces due diligence" - powiedział prezes Grzegorz Czapla, cytowany w komunikacie.

Grupa Indata Software jest holdingiem spółek informatycznych i należy do czołowych dostawców systemów B2B w Polsce. Grupa prowadzi głównie działalność związaną z realizacją dedykowanych rozwiązań informatycznych (usługi software house) dla konkretnych odbiorców, jak również implementacją autorskich narzędzi na zlecenia klientów. Podstawowe obszary działalności grupy to software house oraz agencja interaktywna.

Działalność grupy koncentruje się na dynamicznie rozwijającym się segmencie usług outsourcingowych, w szczególności na rynku małych oraz średnich przedsiębiorstw. Odbiorcy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw, zlecając wykonanie usług informatycznych zewnętrznemu podmiotowi, wchodzącemu w skład grupy Indata Software, uzyskują dostęp do szeregu specjalistów oraz rozwiązań, bez konieczności zapewnienia ich we własnym zakresie.

Strategicznym celem rozwoju grupy Indata Software na lata 2014-2018 jest osiągnięcie pozycji, która umożliwi grupie dalszy wzrost przychodów i rentowności dzięki rozwojowi produktów i zwiększaniu skali działalności. Działania te umożliwią uczestniczenie w największych projektach informatycznych w kraju, w tym również w projektach realizowanych dla podmiotów publicznych oraz prowadzenie efektywnej działalności za granicą.

Po I półroczu 2014 r. grupa zanotowała przychody na poziomie 27,3 mln zł wobec 4,8 mln zł, co oznacza wzrost o ponad 470%. Jednocześnie grupa Indata Software wypracowała trzycyfrowe wzrosty zysków na poziomie EBITDA i EBIT, które wyniosły odpowiednio: 6,3 mln zł wobec 2,4 mln zł rok wcześniej (wzrost o 160%) oraz 4,8 mln zł wobec 2,3 mln zł (wzrost o 106%) w analogicznym okresie rok wcześniej. Grupa odnotowała także wyraźny, blisko 78-proc. wzrost zysku netto, który po II kw. 2014 r. wyniósł 4,1 mln zł  wobec 2,3 mln zł rok wcześniej.

Prognoza na 2014 rok zakłada wypracowanie przychodów na poziomie 61 mln zł, EBITDA 16 mln zł oraz 12 mln zł zysku netto.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane