Indeks Gfk w górę, euro bez zmian, ale może spadać

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.
opublikowano: 23-06-2009, 08:16

Indeks zaufania niemieckich konsumentów oszacowany na miesiąc lipiec wzrósł do 2,9 pkt. z 2,6 pkt. (po korekcie) w  czerwcu.

Indeks ten jest publikowanych przez instytut badania opinii i rynku Gfk. Powstaje on na podstawie ankiety przeprowadzanej wśród 2 tys. niemieckich konsumentów, w której prognozują oni swoje wydatki w kolejnym miesiącu.
Opublikowane dane nie wpłynęły na notowania EUR/USD. O godzinie 08:01 kurs EUR/USD testował poziom 1,3832 dolara, kontynuując nocną konsolidację po wczorajszym spadku.

Sytuacja techniczna na wykresie EUR/USD wskazuje na możliwość zniżki w kolejnych dniach. Przekonują o tym nie tylko wcześniej wygenerowane sygnały sprzedaży, ale również poniedziałkowa czarna świeca, która potwierdziła podażowy charakter świec utworzonych w czwartek i piątek. Tym samym test zeszłotygodniowych minimów (1,3748) wydaje się prawdopodobny w tym tygodniu.

Maksymalny zasięg rozpoczętej w pierwszych dniach czerwca spadkowej korekty na EUR/USD (bo to wciąż korekta), wyznacza poziom 1,35 dolara. Tam silne wsparcie tworzy linia poprowadzona po dołkach z marca i kwietnia br. na wykresie dziennym. Obserwowane w ostatnim czasie pogorszenie nastrojów na światowych rynkach akcji, a więc i wzrost awersji do ryzyka, znacznie zwiększa szanse na szybki test tej bariery popytowej.

Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin R. Kiepas, X-Trade Brokers DM S.A.

Polecane