Indeks już nie nadąża

Sebastian Gawłowski
opublikowano: 27-08-2003, 00:00

Po jednym dniu niezdecydowania rynek znów ruszył do góry. Wrześniowa seria kontraktów na WIG20 wyszła ponad psychologiczną barierę 1600 pkt. Oporem jest nowe maksimum na poziomie 1628 pkt. Najbliższe wsparcie stanowią okolice przebitego oporu. Nadal nie ma alternatywy dla długich pozycji.

DZiś gracze krótkoterminowi będą obserwować zachowanie indeksu, który nie zdołał wczoraj zakończyć sesji wiarygodnym przebiciem strefy oporów 1590-1600 pkt. Oznaki słabnięcia popytu mogą skusić łapaczy szczytów. Jednak z zajęciem krótkiej pozycji warto poczekać do jednoznacznych sygnałów zakończenia trendu.

Notowania rozpoczęły się na poziomie 1579 pkt. Kupujący byli aktywni od początku sesji. W efekcie kurs kontraktów przywitał rozpoczęcie handlu na rynku kasowym już 19 pkt wyżej od poniedziałkowego zamknięcia. Dynamiczna zwyżka przybrała na sile, kiedy popyt pociągnął w górę indeksy. Na fali rosnącego optymizmu wśród graczy terminowych kontrakty wyprzedzały indeks o ponad 10 pkt.

Przy 1600 pkt nie brakowało chętnych do zajęcia krótkich pozycji. Jednak po raz kolejny w tej fali wzrostowej łapacze szczytów nie mieli racji. Kontrakty wyszły ponad psychologiczny poziom, nie czekając na indeks. WIG20 szybko skopiował futures i oba instrumenty zatrzymały się dopiero na poziomie odpowiednio 1622 pkt i 1628 pkt. Osłabienie przyszło z Zachodu. Korekta doprowadziła do zamknięcia na poziomie 1607 pkt.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sebastian Gawłowski

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks już nie nadąża