Indeks Nasdaq wspiął się najwyżej od piętnastu miesięcy

Przemek Barankiewicz
14-07-2003, 18:39

Znakomite nastroje utrzymują się na amerykańskich giełdach. Do zakupów skłaniają dobre wyniki kwartalne, które przed sesją przedstawiły Citigroup i Bank of America, giganci finansowi. Mnożą się też pozytywne rekomendacje analityków i plany fuzji spółek. Wzmocnienie wycen producentów chipów doprowadza wskaźnik Nasdaq najwyżej od kwietnia 2002 r.

Najsilniejszy w poniedziałek jest sektor bankowy. Citigroup zarobił w II kwartale o 83 centy na akcję wobec 80 centów prognozowanych przez analityków. Największy bank USA zwiększył jednocześnie kwartalną dywidendę. Jeszcze bardziej zdecydowanie szacunki analityków przekroczył Bank of America, także wchodzący w skład głównego indeksu Dow Jones (1,8 USD na akcję zamiast prognozowanych 1,57 USD).

Sezon raportów nabiera rozpędu. W środę chwalić się będą władze Forda, a w czwartek Microsoftu i Coca-Coli. Najważniejsze wydają się jednak rezultaty Intela, które poznamy już jutro. Analitycy są optymistami. Merrill Lynch podniósł rekomendację dla największego producenta procesorów do „kupuj”. W uzasadnieniu bank napisał, że popyt i cena chipów będzie rosła. Analitycy z Bear Stearns pomogli za to notowaniom Johnson & Johnson. Ich zdaniem, wycena producenta m.in. kosmetyków wygląda atrakcyjnie.

Hossa, która trwa od czterech miesięcy, przynosi coraz więcej fuzji. Portal Yahoo przejmuje wyszukiwarkę Overture Services za 1,63 mld USD. Celem transakcji jest umocnienie pozycji w konkurencji z Google. Kurs Yahoo nieznacznie spada, a spółki-celu rośnie o kilkanaście procent.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeks Nasdaq wspiął się najwyżej od piętnastu miesięcy