Indeks nowojorskich usług dodatni po raz pierwszy od 13 miesięcy

opublikowano: 16-04-2021, 16:56

Indeks firm usługowych z obszaru metropolitalnego Nowego Jorku odnotował duży wzrost w kwietniu i po raz pierwszy od 13 miesięcy wykazał oznaki ożywienia gospodarczego w regionie.

Manhattan, Nowy Jork
Manhattan, Nowy Jork
Fot. Pexels

Odczyt indeks sektora usług, który obejmuje m.in. gastronomię i hotelarstwo, wzrósł miesiąc do miesiąca z -30,2 do 4,8 - wynika z piątkowego raportu opublikowanego przez Bank Rezerwy Federalnej w Nowym Jorku. Odczyt powyżej 0 wskazuje na ożywienie.

Zatrudnienie w firmach usługowych w obszarze metropolitalnym Nowego Jorku wzrosło po raz pierwszy od marca ubiegłego roku. Przedsiębiorstwa, w związku z przyspieszającą kampanią szczepionkową i programami pomocowymi, wyrażały powszechny optymizm co do tego, że warunki do prowadzenia biznesu będą się nadal poprawiać w nadchodzących miesiącach.

Chociaż aktywność gospodarcza poprawiła się, nie idzie to w parze z wyższymi płacami. W ciągu ostatniego roku pensje w branży usługowej wzrosły średnio o ok. 1,6 proc. Podwyżek w tym okresie w ogóle nie otrzymało ok. 40 proc. pracowników sektora.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane