Indeks optymizmu konsumentów w USA w maju spadł do 79 pkt

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-05-2006, 18:28

Wstępny indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wyniósł w maju 79 pkt wobec 87,4 pkt na koniec kwietnia - podał w piątek Market News. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 86 pkt.

Wstępny indeks poziomu optymizmu wśród konsumentów amerykańskich, opracowywany przez Uniwersytet Michigan, wyniósł w maju 79 pkt wobec 87,4 pkt na koniec kwietnia - podał w piątek Market News. Analitycy spodziewali się wskaźnika na poziomie 86 pkt.

Wskaźnik oceny obecnych warunków gospodarczych spadł w maju do 96,2 pkt, ze 109,2 pkt w kwietniu, a indeks oceny perspektyw na najbliższy rok do pięciu lat spadł do 68 pkt z 73,4 pkt na koniec kwietnia.

Indeks optymizmu konsumentów, z wyjściowym poziomem 100 pkt, został wprowadzony w 1966 roku. Powstaje po przeprowadzeniu, dwa razy w miesiącu, rozmów telefonicznych z 250 gospodarstwami domowymi.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy