Indeks WIG20 lekko w dół

  • PAP
opublikowano: 25-03-2019, 18:06

W poniedziałek indeks WIG20 stracił 0,3 proc. - wśród największych spółek GPW najmocniej spadły notowania PKN Orlen i Tauronu. We wzrostach przodowały Orange Polska i Play.

Na koniec dnia WIG20 spadł do 2.312,8 pkt. i znalazł się najniżej od 14 marca.

Podobny spadek (około 0,3 proc.) notowały o godz. 17.00 m.in. niemiecki DAX i francuski CAC40. Podczas zamknięcia na GPW amerykańskie indeksy również były nieco pod kreską - flagowy S&P; 500 tracił 0,1 proc.

Szeroki indeks GPW, WIG, stracił w poniedziałek 0,6 proc. i wyniósł 59.759 pkt. Najmocniej wśród wskaźników warszawskiej giełdy w poniedziałek spadł mWIG40 - indeks obniżył się o 1,7 proc. do najniższego poziomu od 11 marca. sWIG80 stracił 0,5 proc.

Obroty na poniedziałkowej sesji wyniosły 557 mln zł (430 mln zł obrotów akcjami spółek z WIG20).

W WIG20 spadkami zakończyło sesję jedenaście spółek. Najmocniej spadł kurs PKN Orlen (o 1,8 proc.) - wycena koncernu przebiła w poniedziałek wsparcia z marca oraz lutego i cofnęła się do poziomu z połowy listopada.

Drugi najmocniejszy spadek odnotował Tauron ( o 1,7 proc.), którego kurs wyniósł 2,06 zł i tym samym znalazł się na najniższym poziomie od 13 marca.

Liderami wzrostów w WIG20 byli operatorzy telekomunikacyjni - wycena Orange Polska wzrosła na zamknięciu o 2,7 proc. (5,52 zł, najwyżej w marcu), a kurs Play Communications wzrósł o 2,1 proc.

W mWIG40 spadki objęły kurs 28 spółek, a jedenaście wycen wzrosło. Bez zmian pozostał jedynie kurs Wirtualnej Polski, która we wtorek przed sesją poda wyniki za czwarty kwartał.

Najmocniejszy spadek w mWIG40 odnotował Kruk - kurs windykatora spadł o 4,8 proc. i była to dla spółki czwarta spadkowa sesja z rzędu. Wycena znalazła się w ubiegły wtorek najwyżej od niemal dwóch miesięcy, jednak od tego czasu kurs poszedł w dół o około 11 proc.

O 2,9 proc. zniżkowała wycena Asseco Poland - spółka ma podać po sesji wyniki za czwarty kwartał i cały 2018 rok.

Notowania akcji Grupy Azoty spadły o 2,8 proc. Wiceprezes Grupy Azoty Police Włodzimierz Zasadzki poinformował w poniedziałek, że spółka prowadzi rozmowy z krajowymi i zagranicznymi podmiotami zainteresowanymi inwestycją w projekt Polimery Police, którego łączna wartość ma wynieść 1,52 mld euro.

Wśród spółek o średniej kapitalizacji (mWIG40) wzrostem o 5,1 proc. wyróżnił się w poniedziałek Livechat Software. Notowania producenta oprogramowania znalazły się najwyżej od końcówki lutego.

Na szerokim rynku kurs Neuki poszedł w dół o 3,6 proc. do 244 zł. Dystrybutor leków ogłosił ofertę skupu do 127,5 tys. akcji własnych, stanowiących nie więcej niż 2,81 proc. kapitału zakładowego, po cenie 275 zł za jedną akcję.

Kurs Ursusa wzrósł o 7,1 proc. przy 3,8 mln zł obrotów - Sąd Rejonowy Lublin-Wschód zawiesił na trzy miesiące postępowanie komornicze wobec spółki, wnioskowane przez PKO BP.

Notowany na NewConnect producent gier The Dust zwyżkował w ciągu dnia o 12 proc., ale zakończył sesję na poziomie z piątkowego zamknięcia. Spółka poinformowała w poniedziałek o podpisaniu umowy z pisarzem Jackiem Piekarą na produkcję gier bazujących na serii powieści fantastycznych z tzw. "Cyklu Inkwizytorskiego" Piekary. 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy