Indeks WIG20 po rannym spadku rozpoczął odbicie

ISB
opublikowano: 15-01-2009, 13:32

Indeks największych spółek giełdowych WIG20, który po ujemnym otwarciu stracił blisko 50 pkt w ciągu niecałej godziny notowań, tuż przed godziną 10. rozpoczął odbicie w górę, niwelując poranne spadki. Według maklerów, jest szansa na kontynuację tego ruchu, jednak w  następnych dniach możemy powrócić do spadków i testować poziom 1.600 pkt.

Indeks największych spółek giełdowych WIG20, który po ujemnym otwarciu stracił blisko 50 pkt w ciągu niecałej godziny notowań, tuż przed godziną 10. rozpoczął odbicie w górę, niwelując poranne spadki. Według maklerów, jest szansa na kontynuację tego ruchu, jednak w następnych dniach możemy powrócić do spadków i testować poziom 1.600 pkt. "To co się dzisiaj zaczęło ok. 10. to próba odbicia w górę" - powiedział makler DM BZ WBK Paweł Bartczak. Dodał, że odbicie wynika stąd, że na niektórych papierach spadki sięgnęły nawet 20%. Makler DM BZ WBK uważa, iż w czwartek ruch w górę może być jeszcze kontynuowany. "Powinniśmy w ramach odbicia, niekoniecznie dzisiaj, wrócić do poziomu 1.720-1.730 pkt" - powiedział. Jego zdaniem, dużo będzie zależało od przyjęcia przez rynki decyzji EBC o stopach procentowych i popołudniowych danych makro ze Stanów. "Przy dobrych danych osiągnięcie tych poziomów jest możliwe nawet jeszcze dziś" - podsumował. Jednak według Bartczaka spadki rozpoczęte w ubiegłym tygodniu mogą być jeszcze kontynuowane. "Nie wykluczam że zejdziemy niżej niż ostatnio i będziemy testować poziom 1.600 pkt. A potem zobaczymy". W czwartek o godzinie 13:10 indeks WIG20 spadał o 0,27% i wynosił 1.696,59 pkt. Obroty spółek z tego indeksu kształtowały się na poziomie 450 mln zł. © ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISB

Polecane