Indeks zaufania inwestorów w Niemczech najwyższy od 2 lat

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 10-01-2006, 11:48

Indeks mierzący oczekiwania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych co do wzrostu gospodarczego Niemiec wzrósł w styczniu do 71 pkt. z 61,6 pkt. w grudniu. To najwyższy poziom od dwóch lat - podał Instytut ZEW.

Indeks mierzący oczekiwania niemieckich analityków i inwestorów instytucjonalnych co do wzrostu gospodarczego Niemiec wzrósł w styczniu do 71 pkt. z 61,6 pkt. w grudniu. To najwyższy poziom od dwóch lat - podał Instytut ZEW.

Z opublikowanego we wtorek raportu Instytutu wynika, że zaufanie analityków i inwestorów wzrosło w styczniu bardziej niż oczekiwano. Analitycy spodziewali się w tym miesiącu wzrostu indeksu do 65 pkt.

Wskaźnik oceny obecnej sytuacji wzrósł do minus 31,6 pkt. z minus 44,4 pkt. w grudniu, a indeks oczekiwań wzrósł do 66,1 pkt. z 51,2 pkt. w grudniu.

Instytut ZEW przeprowadził badanie wśród ok. 300 analityków i inwestorów instytucjonalnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane