Indeksom na GPW grozi kolejny spadek

Przemek Barankiewicz
opublikowano: 07-03-2003, 09:16

W czwartek z GPW wiało nudą. Podobnie może być dzisiaj, bo inwestorzy na całym świecie raczej nie będą chętni do otwierania pozycji przed raportem inspektorów rozbrojeniowych. Forum Rady Bezpieczeństwa ONZ rozpocznie się wraz z końcem sesji w Warszawie.

Końcówka wczorajszej sesji na GPW wypadła bardzo słabo. Podobnie powinno być na otwarciu piątkowych notowań. Giełdy europejskie rozpoczęły dzień od pokaźnych spadków po słabych prognozach sprzedaży Intela, producenta procesorów, na ten kwartał. Tokijski wskaźnik Nikkei zdążył już zanotować dwudziestoletnie dno. Trudno będzie odbudować popyt na Starym Kontynencie, jeśli – wierząc ekspertom wojskowym – USA powinny zaatakować Irak (a chyba niewielu wątpi, że tak się stanie) najpóźniej do połowy marca. Chwilową poprawę mogą przynieść dopiero dane makro zza oceanu. O 14.30 poznamy lutowe dane z rynku pracy USA.

W Warszawie warto obserwować notowania blue chipów. Wiele z nich jest najtańszych od kilku miesięcy (Prokom – od czterech miesięcy, KGHM – od pięciu miesięcy, Computerland od 17 miesięcy). Na szczęście i u nas można zarobić. „Defensywne” papiery Świecia są najdroższe w historii, a Dębica osiągnęła czteroletnie maksimum.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksom na GPW grozi kolejny spadek