Indeksom na Wall Street raczej nie uda się piąta zwyżka z rzędu

Przemek Barankiewicz
07-11-2002, 16:02

Redukcja stóp przez Fed na krótko polepszyła nastroje inwestorów. Po środowej sesji Cisco Systems zapowiedział, że jego sprzedaż kwartalna spadnie po raz pierwszy od roku. Mimo dobrych danych z rynku pracy, sesja czterech wzrostowych sesji na Wall Street prawdopodobnie zakończy się w czwartek.

Akcje Cisco Systems, największego producenta infrastruktury sieciowej, tracą 5 proc. Spółka poinformowała o spadku popytu na jej produkty, w takim samym stopniu spada więc kurs konkurencyjnego Juniper Networks.

Niezadowoleni mogą być udziałowcy innego giganta high-tech – Intela. Międzynarodowe stowarzyszenie producentów chipów szacuje tegoroczny wzrost przychodów branży na 2,8 proc. w porównaniu z 3,1 proc. przed rokiem.

Blisko 10 proc. traci wycena Yahoo. Obniżka rekomendacji przez Prudential Securities jest trzecią w tym tygodniu degradacją, jaka spotkała portal.

O 5 proc. tanieje Costco. Detalista ostrzegł, że nie zrealizuje kwartalnych prognoz.

Seria niedobrych informacji usunęła w cień wieści z rynku pracy. W ubeigłym tygodniu liczba tzw. nowych bezrobotnych spadła do 390 tys. osób. Ekonomiści umownie uznają poziom 400 tys. jako sygnalizujący rozwój lub stagnację największej gospodarki świata.

ONO

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Przemek Barankiewicz

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksom na Wall Street raczej nie uda się piąta zwyżka z rzędu