Indeksom zaszkodziła przecena surowców

Marek Druś
opublikowano: 17-01-2007, 00:00

Po trzech sesjach wzrostu na giełdy europejskie wróciły spadki. Rynki zignorowały wiadomość o lepszych niż oczekiwano nastrojach niemieckich inwestorów. Z 18 indeksów branżowych rosła wartość tylko czterech.

Największą stratę notował wskaźnik spółek surowcowych. Przecenę Xstrata i Rio Tinto spowodował spadek notowań miedzi i cynku w Londynie. Inwestorzy pozbywali się akcji Lonmin. Trzeci na świecie producent platyny poinformował o awarii pieca w swojej hucie.

Giełdy w USA zaczęły sesje wzrostami. Inwestorzy nie przejęli się wiadomością o spadku w styczniu aktywności przemysłu przetwórczego w regionie Nowego Jorku do najniższego poziomu od czerwca 2005 roku. Taniały akcje Intela, który po wtorkowej sesji miał przedstawić wyniki kwartalne, i Cisco Systems, zdegradowanego przez Bank of America i Prudential. W górę szedł kurs banku Wells Fargo, którego wyniki kwartalne spełniły oczekiwania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane