Indeksy europejskich giełd odnotowały kosmetyczne zmiany

(Tadeusz Stasiuk)
opublikowano: 31-03-2005, 20:02

Mieszanie zakończyła się czwartkowa sesja na największych europejskich parkietach. Indeksy wrosły symbolicznie na giełdzie w Paryżu i Frankfurcie, nieznacznie spadły w Londynie. W skali całego kwartału wszystkie wymienione rynki odnotowały jednak wzrost wartości głównych wskaźników. Co prawda niebyt spektakularny (najwięcej bo o ponad 6 proc.

Mieszanie zakończyła się czwartkowa sesja na największych europejskich parkietach. Indeksy wrosły symbolicznie na giełdzie w Paryżu i Frankfurcie, nieznacznie spadły w Londynie. W skali całego kwartału wszystkie wymienione rynki odnotowały jednak wzrost wartości głównych wskaźników. Co prawda niebyt spektakularny (najwięcej bo o ponad 6 proc. zyskał CAC40), ale zawsze to lepiej od przeceny.

W czwartek szczególnym zainteresowaniem cieszyły się papiery spółek, które osiągają profity z obecności na amerykańskim rynku. Popyt stymulowany był bardzo udaną środową sesją w USA. Swoją wartość poprawiła między innymi fińska Nokia. W Paryżu w górę poszedł kurs Schneider, którego jedna czwarta przychodów pochodzi zza oceanu. Powodzenie miały też walory spółek wydobywczych z BHP Billiton oraz Antofagasta na czele. Największy jednodniowy wzrost kursu od lipca 2003 r. zanotował Continental. Czwarty na świecie producent opon poinformował o ponad trzykrotnym wzroście kwartalnego zysku.

Pod koniec dnia wzmocniły się akcje koncernów paliwowych, za czym stała zwyżka notowań ropy. Udanie zakończył dzień francuski Total, który w pierwszych trzech miesiącach tego roku zyskał ponad 12 proc. na wartości.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Tadeusz Stasiuk)

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy europejskich giełd odnotowały kosmetyczne zmiany