Indeksy giełdy w Tokio najwyżej od pięciu lat

(Marek Druś)
18-11-2005, 09:35

Na giełdzie w Tokio kolejny dzień dużych wzrostów. Nikkei poszedł w górę o 1,5 proc. i kończył sesję największą wartością od grudnia 2000 roku. Topix wzrósł o 1,4 proc. i jest najwyżej od sierpnia 2000 roku.

Na giełdzie w Tokio kolejny dzień dużych wzrostów. Nikkei poszedł w górę o 1,5 proc. i kończył sesję największą wartością od grudnia 2000 roku. Topix wzrósł o 1,4 proc. i jest najwyżej od sierpnia 2000 roku.

Nastroje japońskich inwestorów poprawiły wiadomości z USA. Produkcja przemysłowa wzrosła tam w październiku najmocniej od maja 2004 roku. Do najniższego poziomu od połowy czerwca spadły notowania ropy. Cena baryłki spadła w czwartek aż o 2,7 proc. do 56,34 USD.

Wśród najmocniej drożejących w piątek spółek znalazła się Toyota. Kurs notowanego na giełdzie od 1949 roku producenta aut osiągnął historyczne maksimum. Mocno poszedł w górę kurs Matsushita Electric Industrial, największego na świecie producenta elektroniki użytkowej. Zdrożały akcje koncernu Sony.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Marek Druś)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy giełdy w Tokio najwyżej od pięciu lat