Indeksy giełdy w Tokio spadły drugą sesję z rzędu

03-08-2004, 08:25

Giełda w Tokio zakończyła wtorkowe notowania spadkiem mimo umiarkowanych wzrostów, którymi zakończyły sesje giełdy amerykańskie. Japońscy inwestorzy obawiają się negatywnego wpływu na gospodarkę utrzymujących się wysokich cen ropy. Wciąż utrzymują się także obawy zamachu terrorystycznego.

Sesja na giełdzie w Tokio zakończyła się 0,7 proc. spadkiem średniej Nikkei i taką samą zniżką indeksu TOPIX. Wśród przecenionych spółek znalazły się koncerny motoryzacyjne Toyota i Nissan. Pierwszy z nich, drugi na świecie producent samochodów, po zakończeniu sesji miał przedstawić wyniki kwartalne. Obawę inwestorów wywołały doniesienia prasowe na temat negocjacji, jakie obaj producenci prowadzą z Nippon Steel w sprawie planowanej przez niego podwyżki ceny stali.

Słabe wyniki kwartalne wywołały tymczasem zwiększoną podaż akcji Canona. W dół poszły także kursy Olimpusa i Pentaxa, a także Casio, jednego z największych na świecie producentów ekranów LCD, który podobnie jak m.in. Toyota i Ricoh przedstawi po sesji kwartalne wyniki.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Surowce / Indeksy giełdy w Tokio spadły drugą sesję z rzędu