Indeksy GPW mają szansę kontynuować zwyżkę

03-12-2004, 09:28

Piątkowa sesja zacznie się prawdopodobnie w okolicach wczorajszego zamknięcia. Nic nie wskazuje na to, by dobre humory miały nagle opuścić inwestorów. Co prawda możliwe jest lekkie osłabienie w ciągu dnia, ale generalnie cała sesja powinna przynieść dalszą zwyżkę indeksów.

Sygnały techniczne sprzyjają ewidentnie kupującym. Czwartkowe zamknięcie na dziennym maksimum potwierdza siłę byków. Pokonanie 1900 pkt na WIG20 stanowi bodziec do dalszego wzrostu w okolice 1950 pkt. Ewentualną korektę w przyszłym tygodniu zahamuje wczorajsza luka hossy 1860,9-63,4 pkt.

Sesja w USA nie wniosła niczego nowego, natomiast dobry sygnał wysłał po jej zakończeniu Intel. Prognozy wyników giganta na IV kwartał są wyższe od prognozowanych. To powinno się dziś przełożyć na wzrost kursów spółek nowych technologii na giełdach zachodnioeuropejskich. To z kolei może pomóc GPW kontynuować wzrost. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy GPW mają szansę kontynuować zwyżkę