Indeksy GPW nie zwalniają tempa

(Artur Szymański)
opublikowano: 17-02-2005, 11:35

Zgodnie z oczekiwaniami, mamy niemal identyczny początek sesji jak wczoraj. Kapitał zachodni pompuje indeksy GPW na nowe szczyty. Najmocniej rynek w górę ciągnie KGHM.

Zgodnie z oczekiwaniami, mamy niemal identyczny początek sesji jak wczoraj. Kapitał zachodni pompuje indeksy GPW na nowe szczyty. Najmocniej rynek w górę ciągnie KGHM.

Szybkim wzrostem w pierwszych minutach sesji WIG20 wspiął się na nowy szczyt hossy 2049 pkt. Kolejnych kilkadziesiąt minut przyniosło lekkie osłabienie, rynek zaczyna się robić nerwowy. Gracze na rynku terminowym z coraz większym sceptycyzmem spoglądają na perspektywy dalszej zwyżki, licząc raczej na załamanie i realizację zysków na rynku kasowym.

Ujemna baza przekracza już 15 pkt. Kasowy jednak mocniej spadać jednak nie chce, zamiast tego początek drugiej godziny przynosi dalszy wzrost. Obroty po pierwszych 60 minutach są bardzo duże – powyżej 300 mln zł, czyli identycznie jak to miało miejsce wczoraj. W centrum zainteresowania są oczywiście największe spółki.

Na wzrost rynku najmocniej pracuje KGHM drożejąc o ponad 4 proc. Wiktor Błądek, prezes Polskiej Miedzi powiedział, że jednostkowy zysk spółki w 2005 r. może okazać się wyższy od prognozowanego (943 mln zł). Dodał, że na dywidendę za ubiegły rok zostanie przeznaczone co najmniej 100 mln zł.

Z pozostałych gigantów dobrze prezentuje się PKN Orlen poprawiający rekord, Pekao SA i PKO BP. Odpoczynek natomiast zrobili sobie akcjonariusze Telekomunikacji Polskiej, wczorajszego bohatera. W dalszym ciągu nie ma chętnych do kupna akcji mniejszych komponentów WIG20, które rozczarowały wynikami poprzedniego kwartału. Tanieją Stalexport, Orbis i Dębica. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Indeksy GPW nie zwalniają tempa