Indeksy GPW pogrążone w konsolidacji, rynek czeka na dane z USA

30-11-2004, 14:19

Nie ulega zmianie sytuacja na warszawskiej giełdzie. Notowania toczą się bardzo spokojnie w ramach konsolidacji, w jaką wszedł rynek pod koniec pierwszej godziny sesji.

Wtorkowa sesja jest póki co nieciekawa. Interesujący był tylko początek stanowiący przedłużenie osłabienia z końca notowań poniedziałkowych. Spadek jedna szybko został powstrzymany i indeks odrobił straty wychodząc na plus. Od tamtej pory znajduje się w konsolidacji poniżej oporu 1840 pkt na WIG20.

Za kilkanaście minut (14.30) napłynie sporo danych marko z USA, być może one dadzą impuls do bardziej zdecydowanego ruchu w którąś ze stron. Dane lepsze od prognoz mogą pomóc uporać się z silnym oporem, którego pokonanie w dobrym stylu należałoby odczytać jako zakończenie obecnej korekty.

Od rana dobrze sprawują się PKN Orlen i KGHM, drożejące już wczoraj. Wzrostowi Orlenu towarzyszą duże obroty, gracze ochoczo dokupują akcji rafinerii po prasowych doniesieniach o możliwym odwołaniu debiutu na GPW akcji węgierskiego MOL-a. Optymizmem może napawać umiarkowany wzrost papierów PKO BP, od niego bowiem w dużej mierze zależeć będzie giełdowa koniunktura. W umówionej transakcji zmienił właściciela pakiet około 126 tys. akcji Świecia zapewniając około 16 mln zł jednorazowego obrotu. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy GPW pogrążone w konsolidacji, rynek czeka na dane z USA