Indeksy GPW pójdą tropem złotego

(Artur Szymański)
opublikowano: 18-03-2005, 09:29

Początek piątkowej sesji może przynieść niewielki wzrost indeksów. Inwestorzy pilnie śledzą ruchy złotego, a ten od rana umacnia się kontynuując tendencję obserwowaną wczoraj po południu. To powinno pomóc indeksom GPW.

Początek piątkowej sesji może przynieść niewielki wzrost indeksów. Inwestorzy pilnie śledzą ruchy złotego, a ten od rana umacnia się kontynuując tendencję obserwowaną wczoraj po południu. To powinno pomóc indeksom GPW.

Po wczorajszej sesji dwóch członków Rady Polityki Pieniężnej w optymistycznym tonie wypowiedziało się w temacie cięcia stóp na marcowym posiedzeniu RPP. Andrzej Wojtyna powiedział, że zasadność obniżki nie jest kwestią, lecz jej skala. Mirosław Pietrewicz dodał, że Rada może obniżyć stopy procentowe o co najmniej 50 pkt bazowych.

Co najmniej, czyli niewykluczone, że może nawet bardziej. Inwestorzy zareagowali zwiększonym popytem na obligacje, co z kolei wzmocniło złotego. Na dzisiejszym otwarciu polska waluta jeszcze nieco zyskała. Kontrakty terminowe na WIG20 wystartowały na dużym 12-pkt plusie. Daje to razem podstawy, by spodziewać się niezłego otwarcia na rynku kasowym, o ile oczywiście złoty nie zacznie tracić.

Sesja na Wall Street nie daje wskazówek – indeksy zakończyły czwartkowe sesje na poziomach z poprzedniego dnia. Rynki Eurolandu piątkowe notowania rozpoczynają więc blisko poziomów na jakich zakończyły czwartek. Na Węgrzech BUX startuje na 0,5-proc. plusie. Przypominam na koniec, że dziś wygasa marcowa seria futures na WIG20. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane