Czytasz dzięki

Indeksy GPW rosną w ślad za giełdami Eurolandu oraz Węgier

(Artur Szymański)
opublikowano: 08-08-2005, 12:34

Utrzymujące się od rana spore wzrosty indeksów giełd zachodnioeuropejskich, a zwłaszcza na Węgrzech sprawiają, że WIG20 nie ma wyjścia jak piąć się w górę. Obroty są spore, ale w dużej mierze jest to zasługą umówionych transakcji akcjami PKN Orlen.

Utrzymujące się od rana spore wzrosty indeksów giełd zachodnioeuropejskich, a zwłaszcza na Węgrzech sprawiają, że WIG20 nie ma wyjścia jak piąć się w górę. Obroty są spore, ale w dużej mierze jest to zasługą umówionych transakcji akcjami PKN Orlen.

Indeksy giełd Eurolandu zyskują w tempie ponad 0,5 proc., a węgierski BUX rośnie o ponad 1 proc. Dzięki temu indeksy GPW także notują wzrosty, aczkolwiek nie widać na razie ochoty w inwestorach do poprawienia szczytów hossy.

Po dwóch godzinach sesji wartość handlu akcjami dwudziestu największych spółek przekracza 200 mln zł, co jest wartością umiarkowaną. Jest to wprawdzie więcej niż w piątek, ale nie można powiedzieć żeby do gry weszli najwięksi inwestorzy. No, może poza PKN Orlen, na akcjach którego obroty przekraczają 70 mln zł. Właściciela zmieniają duże pakiety akcji, co wskazuje na umówione transakcje między znaczącymi akcjonariuszami spółki. Kurs nie zmienia wartości.

Zaskakująco niewielkie obroty obserwuje się na akcjach Pekao SA. To jak na razie tylko 10 mln zł, natomiast nie jest zaskoczeniem duży skok kursu banku. Walory kontynuują piątkową zwyżkę po publikacji bardzo dobrych wyników za II kwartał. Akcje Pekao idą w górę o 2,5 proc., co jest najwyższym wzrostem wśród komponentów WIG20. Także akcje KGHM kontynuują piątkową tendencję z tym tylko, że jest to tendencja spadkowa. Notowaniom spółki szkodzą gorsze od oczekiwań wyniki ubiegłego kwartału.

Nadal dużym wzięciem cieszą się akcje PKO BP poprawiające historyczny szczyt, analogicznie jak ma to miejsce w przypadku Pekao SA. Piątkową stratę spowodowaną obniżeniem rekomendacji przez CA IB odrabia dziś Telekomunikacja Polska, w górę idzie też kurs Agory po podniesieniu do 76 zł (czyli o 1 zł) ceny docelowej przez Merrill Lynch, który utrzymał zalecenie „kupuj” dla akcji medialnej spółki. AS

Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
×
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE
Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa. Nasz telefon kontaktowy to: +48 22 333 99 99. Nasz adres e-mail to: rodo@bonnier.pl. W naszej spółce mamy powołanego Inspektora Ochrony Danych, adres korespondencyjny: ul. Ludwika Narbutta 22 lok. 23, 02-541 Warszawa, e-mail: iod@bonnier.pl. Będziemy przetwarzać Pani/a dane osobowe by wysyłać do Pani/a nasze newslettery. Podstawą prawną przetwarzania będzie wyrażona przez Panią/Pana zgoda oraz nasz „prawnie uzasadniony interes”, który mamy w tym by przedstawiać Pani/u, jako naszemu klientowi, inne nasze oferty. Jeśli to będzie konieczne byśmy mogli wykonywać nasze usługi, Pani/a dane osobowe będą mogły być przekazywane następującym grupom osób: 1) naszym pracownikom lub współpracownikom na podstawie odrębnego upoważnienia, 2) podmiotom, którym zlecimy wykonywanie czynności przetwarzania danych, 3) innym odbiorcom np. kurierom, spółkom z naszej grupy kapitałowej, urzędom skarbowym. Pani/a dane osobowe będą przetwarzane do czasu wycofania wyrażonej zgody. Ma Pani/Pan prawo do: 1) żądania dostępu do treści danych osobowych, 2) ich sprostowania, 3) usunięcia, 4) ograniczenia przetwarzania, 5) przenoszenia danych, 6) wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz 7) cofnięcia zgody (w przypadku jej wcześniejszego wyrażenia) w dowolnym momencie, a także 8) wniesienia skargi do organu nadzorczego (Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych). Podanie danych osobowych warunkuje zapisanie się na newsletter. Jest dobrowolne, ale ich niepodanie wykluczy możliwość świadczenia usługi. Pani/Pana dane osobowe mogą być przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania. Zautomatyzowane podejmowanie decyzji będzie się odbywało przy wykorzystaniu adekwatnych, statystycznych procedur. Celem takiego przetwarzania będzie wyłącznie optymalizacja kierowanej do Pani/Pana oferty naszych produktów lub usług.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane