Indeksy GPW wznawiają wzrost w ostatniej godzinie sesji

(Artur Szymański)
opublikowano: 25-10-2005, 15:36

Po ponad trzech godzinach bezruchu, WIG20 wzrostem rozpoczął ostatnią godzinę notowań. Impuls dała Telekomunikacja Polska, która także w porannej fazie notowań mocno pracowała na korzyść całego rynku.

Po ponad trzech godzinach bezruchu, WIG20 wzrostem rozpoczął ostatnią godzinę notowań. Impuls dała Telekomunikacja Polska, która także w porannej fazie notowań mocno pracowała na korzyść całego rynku.

Przez prawie cztery godziny popołudniowej fazy sesji na rynku dosłownie nic się nie działo. WIG20 dryfował w bok przy mikroskopijnej zmienności około 5 pkt. Na początku ostatniej godziny sesji, indeks z letargu wyrwały większe zlecenia na akcjach TP. Spółka rośnie już o 3 proc. przy obrotach zbliżających się do 200 mln zł.

Z punktu widzenia posiadaczy akcji przydałoby się zbliżyć do najwyższego poziomu dnia na zamknięciu. Czyli do 2372 pkt, skąd już tylko krok dzieliłby inwestorów od ubiegłotygodniowego szczytu 2376 pkt na WIG20. Pomocną dłoń wyciąga nam węgierski BUX idąc w górę o 1,5 proc. Z drugiej jednak strony nieznacznie zniżkują indeksy giełd na Zachodzie.

Podobnie jak wczoraj i w piątek, najkorzystniejsze wrażenie z dużych spółek sprawia Telekomunikacja Polska. Wspierają ją PKO BP, po dwóch słabszych dniach do wzrostu powraca PKN Orlen. Ciągle natomiast na minusie utrzymuje się KGHM, który wczoraj podrożał o 4 proc. Po południu akcjonariusze starają się jednak odrabiać straty.

Wśród mniejszych spółek najwyższy skok notowań utrzymuje od rana spółka Spray, która zawarła umowę z Nera Networks Polska, na mocy której emitent kupi stację bazową radiowej transmisji danych w technologii LMDS. Świadczenie usług w tej technologii było jednym z celów emisyjnych Spray'a.

Skończyła się dziś moda na spółki ze stajni Romana Karkosika. Wczoraj rosły, lecz dziś już tanieją Boryszew, Hutmen, Skotan i Alchemia (-13 proc.). Kolejny dzień zyski realizują akcjonariusze Biotonu. AS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: (Artur Szymański)

Polecane