Indeksy już pod kreską

KZ
opublikowano: 09-06-2010, 10:34

Początek sesji jest podobny do  wczorajszego. WIG20 wzrósł na otwarciu o 0,8 proc., ale zapał do zakupów szybko osłabł.

Po 90 minutach sesji WIG20 zszedł minimalnie pod kreskę. Obroty akcjami największych spółek przekroczyły 250 mln zł. Ponad jedna trzecia z tego przypada na KGHM, którego notowania idą w górę o ok. 1 proc. Wyraźnie nad kreskę jest też jeszcze tylko BZ WBK, a dwójkę liderów starają się gonić PKN Orlen i PKO BP. Słabe są – znów – Getin, Asseco i GTC.

Rosną notowania Petrolinvestu. Z ubiegania się o wybór na nową kadencję ma zrezygnować prezes Paweł Gricuk.

Mocno drożeją akcje Lubawy. Próg 10 proc. w kapitale spółki przekroczył właśnie Krzysztof Fijałkowski. Nie wykluczył on dalszego zwiększania zaangażowania w związku planowanym rozwojem firmy.

O ponad 5 proc. w górę idzie kurs Pragmy Inkaso. Spółka prognozuje osiągnięcie w tym roku 4,7 mln zł zysku netto (+23 proc. r/r) i 15,5 mln zł przychodów ze sprzedaży netto (+25 proc.).

Nie zmienia się kurs TU Europy. Spółka ubezpieczeniowa, kontrolowana przez Leszka Czarneckiego, zdecydowała o zawieszeniu oferty publicznej. W jej ramach część posiadanych akcji firmy miał też sprzedać Getin Noble Bank. Kurs banku lekko rośnie.

O prawie 2 proc. drożeją papiery Hawe. Potwierdziły się informacje „PB”, że nie dojdzie do zbliżenia kapitałowego spółki ze Sferią.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane