Indeksy niepewne, Paged wyraźnie drożeje

GRA
opublikowano: 15-12-2009, 09:56

Warszawski rynek niemrawo zaczyna wtorkową sesję. WIG20 traci 0,5 proc., a mWIG40 jest na „zero”.

W czołówce sesji jest City Interactive, które rośnie o ponad 6 proc. Trudno jednak wyjaśnić przyczyny tej zwyżki. Wśród liderów notowań jest też Paged, o którym pisze dzisiejszy „Parkiet”. Meblowa spółka myśli o powiązaniach kapitałowych z rosyjską fabryką sklejki i mogłaby być zainteresowany udziałem większościowym. Kurs reaguje na te zapowiedzi wzrostem o 4 proc.

Dobrze zachowuje się Unibep, który zadecydował o przeprowadzeniu buy-backu. Zamierza skupić 5 proc. akcji własnych. Kurs reaguje na to wzrostem o 2 proc.

Zadowolenie widać w Boryszewie Romana Karkosika. Spółka zyskuje prawie 3 proc. po tym, jak wczoraj opublikowała komunikat o zawarciu ugody z syndykiem masy upadłości spółki zależnej - Kuag Elana. Boryszew zapłaci za ugodę 2,7 mln euro.

Ponad 2 proc. zyskuje ukraińska Astarta, której największy akcjonariusz sprzedał 11 grudnia pakiet 5 proc. papierów. Analitycy Dragon Capital zwracają uwagę, że zrobił to przy cenie o 15 proc. niższej od rynkowej. Inwestorów to najwyraźniej nie niepokoi.

O ponad 1 proc. rośnie Orco, które na jutro wyznaczyło spotkanie dla posiadaczy obligacji i warrantów spółki, która walczy z poważnymi kłopotami finansowymi. 16 grudnia wierzyciele mają zadecydować o poprawkach do warunków konwersji ich papierów na akcje dewelopera.

Na zmianę na stanowisku wiceprezesa ds. finansowych negatywnie reaguje kurs BPH. Amerykanin zastąpił Amerykanina, a obaj są z ramienia GE, czyli właściciela BPH. A kurs spasa o ponad 1 proc.

O Graalu pisze dzisiejszy „Parkiet”. Gazeta donosi, że rybna spółka planuje kolejne akwizycje. Rozmawia z czterema firmami, kupi najwyżej dwie. Należy jednak pamiętać, że Graal często anonsuje przejęcia, ale finalizuje je rzadko i powoli. Kurs spada dziś o ponad 2 proc.

Wśród spółek z WIG20 najlepiej zachowuje się TVN, który zyskuje ponad 1 proc., a najgorzej – Bioton, który traci aż 4 proc. Na minusie jest też KGHM (-1 proc.), w którym trwają wciąż negocjacje w sprawie płac. Zarząd KGHM szacuje, że rozmowy uda się zakończyć do końca roku. Zobacz, jak tanio Citi wycenia KGHM.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GRA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy niepewne, Paged wyraźnie drożeje