Indeksy poszły w górę, a wyniki funduszy zagranicznych w dół

Anna Borys
21-04-2008, 00:00

W ostatnim tygodniu większość produktów zagranicznych jest pod kreską. Między 9 a 16 kwietnia najsłabiej radził sobie PKO/Credit Suisse Subfundusz Amerykańskiego Rynku Akcji. Jego klienci w tym okresie stracili 5,67 proc. Duża strata nie wynika ze słabości Wall Street. Główny indeks na amerykańskiej giełdzie (S&P 500) wzrósł w tym okresie o 0,75 proc. Po części słabsze wyniki to skutek rekordowo słabego dolara. Ten sam fundusz wyceniany w amerykańskiej walucie zanotował stratę na poziomie -3,54 proc.

Powodów do zadowolenia nie mają także klienci ING Parasol subfundusz Środkowoeuropejski Sektora Finansowego. Wartość jego jednostki inwestycyjnej między 9 a 16 kwietnia zjechała o 5,37 proc. Ostatnio znów ucierpiał sektor bankowy. Indeks warszawskiej giełdy WIG-Banki stracił w tym okresie 2,78 proc. Słabość tego sektora jest związana z sezonem wynikowym w Stanach Zjednoczonych. Pogłębiający się brak zaufania do instytucji finansowych przekłada się na notowania banków na całym świecie.

Najsłabszą trójkę zamyka PKO/Credit Suisse Subfundusz Europejskiego Rynku Akcji. Spadek wartości portfela trudno tłumaczyć pesymizmem inwestorów. Między 9 a 16 kwietnia większość indeksów europejskich była na plusie. Wskaźnik londyński FTSE 100 zyskał w tym okresie 1,04 proc. Niewielką część strat można usprawiedliwić, tak jak w przypadku produktu dziejącego na rynku amerykańskim, umacniającym się złotym. Wycena PKO/Credit Suisse Subfundusz Europejskiego Rynku Akcji w euro pokazuje stratę funduszu na poziomie 3,10 proc.

Anna Borys

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Borys

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Indeksy poszły w górę, a wyniki funduszy zagranicznych w dół