Indeksy poszły w górę po ogłoszeniu pomocy dla kredytobiorców

06-12-2007, 22:06

Na zamknięciu czwartkowej sesji Dow Jones rósł o 1,3 proc. do 13619 pkt. Do wczorajszych 200 pkt. indeks blue chipów dodał kolejne 175 pkt. S&P500 zyskał 1,5 proc. osiągając 1507 pkt. Nasdaq poszedł w górę o 1,6 proc.  

Ogłoszenie przez prezydenta George'a W. Busha planu pomocy ponad milionowi gospodarstw domowych, które mogły mieć kłopoty z utrzymaniem kupionych na kredyt domów, wywołało wzrosty na rynkach akcji. Miało to szczególnie duże znaczenie w dniu, w którym ogłoszono, że liczba Amerykanów, którzy nie spłacają regularnie hipotek jest najwyższa od 20 lat. Inwestorzy nie przejmowali się tym, że nie dowiedzieli się niczego, o czym wcześniej nie donosiłyby media. Rynek uznał, że to początek końca kryzysu na rynku finansowym, a skoro fundamenty gospodarki są zdrowe, o czym przekonywali zgodnie prezydent, sekretarz skarbu i szef Fed, to teraz będzie już tylko lepiej. Indeksy poszły mocno w górę, Dow Jones i S&P500 pokonały poziomy oporu (13500-13600 pkt., 1490-1500 pkt). Największym popytem cieszyły się akcje spółek finansowych. W górę poszły notowania Countrywide Financial, największego dystrybutora kredytów hipotecznych, oraz Fannie Mae, lidera w dziedzinie ich sekurytyzacji. Podrożały papiery Washington Mutual, największej amerykańskiej kasy oszczędnościowo-pożyczkowej, i Citigroup, największego banku.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Prawo / Indeksy poszły w górę po ogłoszeniu pomocy dla kredytobiorców